پایگاه اطلاع رسانی دکتر فردین احمدی

مدیر مسئول انتشارات بین المللی حوزه مشق

index
مقالات

عالم ذر و عهد خاص و عهد عام، بر اساس آیات و روایات 

عالم ذر و عهد خاص و عهد عام، بر اساس آیات و روایات

 

نویسنده: دکتر فردین احمدی

چکیده مقاله:

یکی از موضوعات پر چالش در خلقت انسان، این است که آیا غیر از عالم دنیا، قبلا عوالمی بوده، یاجسم و روح بشر فقط در همین کره خاکی خلق شده است. در قرآن کریم آیاتی وجود دارد که دلالت بروجود چنین عالمی می کند، ولی مفسران و متکلمان و عارفان مسلمان در این موضوع، همداستاننیستند و همواره اختلاف نظرهای ضد و نقیض را در آن شاهدیم.

مقاله حاضر بر آنست که بدون توجهبه دیدگاه های مختلف، و تنها با تکیه بر الفاظ آیات و روایات، این موضوع را مورد کاوش قرار داده و نشان دهد که در عوالم پیشین، علاوه بر تعهدی که از همه انسان ها گرفته شده، و آن را تعهد عام نامیده ایم، از پیامبران تعهد خاصی هم گرفته شده که ناظر بر اعتقاد و نصرت امیرالمومنین علی (ع) است و درجات انبیاء الهی بر همین اساس می باشد.

 

لینک ثابت به این مقاله:

https://civilica.com/doc/778157

شناسه ملی سند علمی:  ICCRT04_124

تاریخ نمایه سازی: 30 شهریور 1397

0 بازدید
تصویر نویسنده
فردین احمدی

فردین احمدی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت و برنامه ریزی و دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث از دیار استان زنجان و در استان تهران دوران کودکی و نوجوانی را سپری و درحال حاضر در شهر کرج زندگی می کند. ایشان معلم دانشگاه و کارمند آموزش و پرورش می باشد. یکی از موفق ترین کار آفرینان جوان در عرصه فرهنگ و هنر است.فعال رسانه از دیگر فعالیت های ایشان است که طی این سالها یادداشت ها و مطالب متعددی در رسانه های معتبر منتشر شده است. کتب و مقالات قابل توجهی از ایشان به انتشار رسیده است. در حال حاضر جوانترین ناشر کشور ایران و یکی از موفق ترین مدیران نشر در کشور ایران یعنی انتشارات بین المللی حوزه مشق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *