پایگاه اطلاع رسانی دکتر فردین احمدی

مدیر مسئول انتشارات بین المللی حوزه مشق

index
اخبار

اسقف اعظم ارمنیان ایران: ملت ایران و ارمنستان از یک ریشه و نژاد هستند.

به نقل از انتشارات حوزه مشق:

اسقف اعظم در مراسم آیین رونمایی کتاب فرهنگ دیپلماتیک در سفارت ارمنستان بیان کرد:

ملت ایران و ارمنستان از یک ریشه و نژاد هستند  ایرانیان و ارامنه و ملت‌های دو کشور روابط دیرینه‌ای دارند که به دهه‌های بسیاری برمی‌گردد بویژه در زمینه فرهنگی و دو ملت از یک ریشه و نژادند.

به گزارش روابط عمومی انتشارات بین المللی حوزه مشق، سبوه سرکسیان بعد از ظهر شنبه در آیین رونمایی از فرهنگ دیپلماتیک دو زبانه فارسی – ارمنی و ارمنی – فارسی  (واژه نامه حقوقی، اقتصادی، نظامی و سیاسی)  در سفارت ارمنستان در تهران اظهار داشت:

فرهنگ‌نویسی جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ ارمنستان داشته و از دیرباز از زبان ارمنی به دیگر زبان‌ها و از دیگر زبان‌ها به زبان ارمنی فرهنگ واژگان رایج بوده است.  وی افزود: با واژه نامه‌های فارسی به ارمنی و ارمنی به فارسی آشنا بوده ام که پیشینه آن‌ها به یکصد سال برمی گردد.

اسقف اعظم ارمنیان ایران گفت: این واژه نامه‌ها و فرهنگ‌های لغات پلی میان ملت‌ها برای درک و تفاهم هستند.  سرکیسیان اظهار داشت: در تاریخ ادبیات ارمنستان افراد فرهیخته‌ای بودند که در زمینه فرهنگ‌نویسی فعالیت داشتند و خوشحالم که سنت گردآوری و تدوین فرهنگ نامه‌ها هنوز هم ادامه دارد.

وی گفت:‌ امیدهای زیادی داریم که روابط ارمنستان و ایران بیش از پیش تقویت شود.  آیین رونمایی از فرهنگ واژگان دیپلماتیک عصر امروز شنبه با حضور معاون سیاسی وزیر خارجه ارمنستان، واهان گوستانیان مشاور وزیر، واهاگن آفیان مدیرکل کشورهای همسایه وزارت خارجه ارمنستان، سبوه سرکسیان اسقف اعظم و آرسن آواکیان سفیر ارمنستان  و دکتر فردین احمدی مدیر مسئول انتشارات حوزه مشق در تهران برگزار شد.

1 بازدید
تصویر نویسنده
فردین احمدی

فردین احمدی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت و برنامه ریزی و دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث از دیار استان زنجان و در استان تهران دوران کودکی و نوجوانی را سپری و درحال حاضر در شهر کرج زندگی می کند. ایشان معلم دانشگاه و کارمند آموزش و پرورش می باشد. یکی از موفق ترین کار آفرینان جوان در عرصه فرهنگ و هنر است.فعال رسانه از دیگر فعالیت های ایشان است که طی این سالها یادداشت ها و مطالب متعددی در رسانه های معتبر منتشر شده است. کتب و مقالات قابل توجهی از ایشان به انتشار رسیده است. در حال حاضر جوانترین ناشر کشور ایران و یکی از موفق ترین مدیران نشر در کشور ایران یعنی انتشارات بین المللی حوزه مشق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *