پایگاه اطلاع رسانی دکتر فردین احمدی

مدیر مسئول انتشارات بین المللی حوزه مشق

index
کتاب های دکتر فردین احمدی

شادی و نشاط در اسلام

به نقل از سایت حلقه وصل

۲۳ آبان ۱۳۹۷

 

جزئیات جلسه نقد و بررسی کتاب «شادی و نشاط در اسلام»

 

این کتاب دارای دو فصل است که در فصل نخست، نویسنده، به ارتباط شادی با خنده، انواع خنده و شادی‌های ماندگار و ممدوح پرداخته است. بیشتر مطالب فصل نخست به مبحث «راههای کسب شادی سالم از دیدگاه اسلام » اختصاص یافته که نویسنده به بیان هفده راهکار در این خصوص پرداخته است که از جمله میتوان به مثبت نگری، هدفمندی در زندگی، اعتماد به نفس، عبادت و بندگی، رضایت به مقدرات الهی و …اشاره نمود.

 

به گزارش حلقه وصل، فردین احمدی، فارغ التحصیل رشته علوم قرآن و حدیث، نویسنده و پژوهشگر، در خصوص انگیزه نگارش کتاب شادی و نشاط در اسلام گفت: از آنجا که برخی گمان می‌کنند دیندار بودن با شادی و نشاط در تعارض است در این کتاب تلاش نمودیم تا نشان دهیم هرگز دین اسلام مخالف شادی و نشاط نیست بلکه دستوراتی در جهت شاد زیستن انسان ارائه نموده است، چراکه نشاط و شادی یکی از نیازهای فطری انسان است و اسلام نیز دینی مطابق با فطرت بشر است .

 

وی داشتن فرهنگ چگونه شاد بودن و چگونه شاد زیستن را یکی از مهمترین  موضوعات در این حوزه می‌داند و با ارائه‌ی این راهکار مهم که نوع تفکر و انتخاب ما در چگونه زیستن ما تأثیر دارد، شاد زیستن و زندگی با نشاط را حاصل نوع نگاه ما  و سپس انتخاب درست از تمام موقعیتها و حوادثی دانست که در طول زندگی با آنها مواجه می‌شویم.  این کتاب دارای دو فصل است که در فصل نخست، نویسنده، به ارتباط شادی با خنده، انواع خنده و شادی‌های ماندگار و ممدوح پرداخته است.

 

بیشتر مطالب فصل نخست به مبحث «راههای کسب شادی سالم از دیدگاه اسلام » اختصاص یافته که نویسنده به بیان هفده راهکار در این خصوص پرداخته است که از جمله میتوان به مثبت نگری، هدفمندی در زندگی، اعتماد به نفس، عبادت و بندگی، رضایت به مقدرات الهی و …اشاره نمود.

 

فصل دوم کتاب،  به شادی و خنده ی مذموم و ناسالم از دیدگاه اسلام پرداخته شده است. که از جمله می توان به شادی تمسخر آمیز، شادی از سر غرور، شادی از طریق گناه و شادی مخالف با دستورات معصومین و…اشاره نمود.

 

از مهمترین امتیازات کتاب استفاده از منابع روایی است که نویسنده ضمن طرح مباحث به آنها استناد نموده است.

 

گفتنی است، نقد و بررسی این اثر با حضور نویسنده و منتقدان آن روز یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ از ساعت ۹:۳۰  الی ۱۲ در کتابخانه شهدای نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

6 بازدید
تصویر نویسنده
فردین احمدی

فردین احمدی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت و برنامه ریزی و دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث از دیار استان زنجان و در استان تهران دوران کودکی و نوجوانی را سپری و درحال حاضر در شهر کرج زندگی می کند. ایشان معلم دانشگاه و کارمند آموزش و پرورش می باشد. یکی از موفق ترین کار آفرینان جوان در عرصه فرهنگ و هنر است.فعال رسانه از دیگر فعالیت های ایشان است که طی این سالها یادداشت ها و مطالب متعددی در رسانه های معتبر منتشر شده است. کتب و مقالات قابل توجهی از ایشان به انتشار رسیده است. در حال حاضر جوانترین ناشر کشور ایران و یکی از موفق ترین مدیران نشر در کشور ایران یعنی انتشارات بین المللی حوزه مشق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *