پایگاه اطلاع رسانی دکتر فردین احمدی

مدیر مسئول انتشارات بین المللی حوزه مشق

index
مقالات

مجموعه اصول، روش های تربیتی و نحوه کار آمدی هریک در تربیت قرآنی

مجموعه اصول، روش های تربیتی و نحوه کار آمدی هریک در تربیت قرآنی

 

نویسنده: دکتر فردین احمدی

 

چکیده مقاله:  تربیت انسان، در همه مکاتب الهی و بشری برای زندگی سعادتمندانه در دنیا یا آخرت یا هردو، دارای اهمیت است.و قطعا این تربیت دارای اصول و روشهایی است که با توجه به دیدگاه افراد که دیندار باشند یا بی دین و یا معتقد به چهدینی باشند، متفاوت است.

 

از دیدگاه یک مسلمان شیعی اصول و روش های تربیتی برگرفته از قرآن و سنت مهم است واحصاء آن در حوزه آموزش مفاهیم دینی به کودکان ضروریست. زیرا قطعا تربیت در دوره کودکی بسیار مهم است. در شماره 1 این مقاله، به اصل تمکن و رعایت تفاوت های فردی پرداخته شده و در زیر مجموعه آن، از روشها سخن به میان آمده است.

 

یعنی: آموزش تدریجی ، توجه به فطرت در تربیت قرآنی ، رعایت هم زبانی و هم سطحی با کودکان ، تکلیف به قدر توانایی ، رعایت مساوات و پرهیز از تبعیض ، مشاهده ای و مشاهده عمل .

 

لینک ثابت به این مقاله:

https://civilica.com/doc/778304

 

شناسه ملی سند علمی:  ICCRT04_272

 

تاریخ نمایه سازی: 30 شهریور 1397

6 بازدید
تصویر نویسنده
فردین احمدی

فردین احمدی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت و برنامه ریزی و دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث از دیار استان زنجان و در استان تهران دوران کودکی و نوجوانی را سپری و درحال حاضر در شهر کرج زندگی می کند. ایشان معلم دانشگاه و کارمند آموزش و پرورش می باشد. یکی از موفق ترین کار آفرینان جوان در عرصه فرهنگ و هنر است.فعال رسانه از دیگر فعالیت های ایشان است که طی این سالها یادداشت ها و مطالب متعددی در رسانه های معتبر منتشر شده است. کتب و مقالات قابل توجهی از ایشان به انتشار رسیده است. در حال حاضر جوانترین ناشر کشور ایران و یکی از موفق ترین مدیران نشر در کشور ایران یعنی انتشارات بین المللی حوزه مشق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *