پایگاه اطلاع رسانی دکتر فردین احمدی

مدیر مسئول انتشارات بین المللی حوزه مشق

index
کتاب های دکتر فردین احمدی

معرفی کتاب ماز

 

جلد اول  ماز؛ جلد اول کتابی درباره روان شناسی کودکان نوشته شایسته، شادی و فردین احمدی است.

اختلال یادگیری به ناتوانی در درک و یادگیری مطلوب برخی از مطالب گفته می‌شود و می‌توان آن را یک نوع نارسایی شناختی در یک یا چند فرایند ذهنی برای درک صحیح زبان گفتاری، نوشتاری، شنیداری، فکر کردن، خواندن، نوشتن و … دانست.

دانش‌آموزانی که اختلال یادگیری دارند . معمولا در کارهای درسی خود با شکست مواجه میشوند، اما در عین حال جزو کودکان استثنایی هم قرار نمی‌گیرند.

یکی از مشکلات کودکانی که اختلال یادگیری دارند، عدم تمرکز است به ویژه گروهی که عادت‌های مطالعه و تجربیات موفق را گسترش نداده‌اند و قادر به درک، ادغام و یکپارچه سازی داده‌هایی که دریافت می‌کنند، نیستند.

یکی از راه‌هایی که به ایجاد تمرکز در کودکان با اختلال یادگیری یاری میرساند و به پیشرفت آنها در زمینه‌های مختلف کمک می‌کند ماز است.

مازها مجموعه‌ای از مسیرهای مارپیچ و پرپیچ وخم هستند که با عبور از آن می‌شود به هدف مورد نظر رسید. مازها در تاریخ روان‌شناسی همیشه مورد بحث بوده‌اند. مازها به کودک این امکان را می‌دهند که یک نقشه ذهنی طراحی کند و ست به آزمون و خطا بزند و برای رسیدن به مقصد چند راه را امتحان کند.

در این کتاب مازهایی قرار داده شده است که کودک می‌تواند به تنهایی و یا با کمک بزرگترها از آنها عبور کند.

6 بازدید
تصویر نویسنده
فردین احمدی

فردین احمدی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت و برنامه ریزی و دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث از دیار استان زنجان و در استان تهران دوران کودکی و نوجوانی را سپری و درحال حاضر در شهر کرج زندگی می کند. ایشان معلم دانشگاه و کارمند آموزش و پرورش می باشد. یکی از موفق ترین کار آفرینان جوان در عرصه فرهنگ و هنر است.فعال رسانه از دیگر فعالیت های ایشان است که طی این سالها یادداشت ها و مطالب متعددی در رسانه های معتبر منتشر شده است. کتب و مقالات قابل توجهی از ایشان به انتشار رسیده است. در حال حاضر جوانترین ناشر کشور ایران و یکی از موفق ترین مدیران نشر در کشور ایران یعنی انتشارات بین المللی حوزه مشق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *