پایگاه اطلاع رسانی دکتر فردین احمدی

مدیر مسئول انتشارات بین المللی حوزه مشق

index
مقالات

گفتمان انقلاب اسلامی و منشور بیداری اسلامی (آسیب ها، خطرها و پیشنهاد ها)

گفتمان انقلاب اسلامی و منشور بیداری اسلامی (آسیب ها، خطرها و پیشنهاد ها)

 

نویسنده: دکتر فردین احمدی

 

چکیده مقاله:

بیداری اسلامی جنبشی اجتماعی، فکری و سیاسی در جهان اسلام است که در دو قرن گذشته در جهان اسلامشکل گرفته و بالنده شده است و هدف آن احیای هویت، ارزش ها و احکام اسلامی در جامعه و مبارزه با استعمار، استبداد،بی عدالتی و ظلم و کفر و نقد نظام غیردینی و ناعادلانه جهانی است.

 

رهبر معظم انقلاب این دوره را قرن فریاد از مرحلهبیدار کردن مسلمانان می دانند که با وقوع انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) فصل تازه ای از مسیر بیداریاسلامی شکل گرفت و در منطقه تحولی گفتمانی را در زمانه خود ایجاد کرد و باعث الهام بخشی به عده کثیری از مسلمانانجهان شد؛ و اگرچه شیعه و فرقه گرایانه بود ولی از نخستین روزهای انقلاب؛ آگاهانه تصوری جهان شمول از خود ارایه داد.

 

حمایت از مستضعفین جهان و ایستادگی در مقابل استبداد و استکبار از عناصر تشکل دهنده گفتمان انقلاب اسلامی ایرانبود در این سالها که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد (39 سال) انواع آسیب ها و خطرات در برابر بیداری اسلامی وجودداشته که لازم است با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری به عنوان رهبر جهان اسلام، توجه لازم به آن ها داشته باشیم تابه گونه ای بتوانیم از خون شهدای عزیزمان که در این راه ریخته شد پاسداری کنیم و راه آنان را ادامه دهیم و در این زمینهضعف ها و مشکلات بر سر راه را مرتفع سازیم.

 

به همین منظور با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب درزمینه سعی شدهاست به صورت خلاصه به این آسیب ها اشاره شود و پیشنهاد هایی برای جبران ضعف ها ارایه شود.

 

کلیدواژه ها:  انقلاب اسلامی ، بیداری ، جهان اسلام ، استکبار ، مستضعفین ، وحدت  لینک ثابت به این مقاله:

https://civilica.com/doc/778339

 

شناسه ملی سند علمی:  ICCRT04_308

تاریخ نمایه سازی: 30 شهریور 1397

1 بازدید
تصویر نویسنده
فردین احمدی

فردین احمدی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت و برنامه ریزی و دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث از دیار استان زنجان و در استان تهران دوران کودکی و نوجوانی را سپری و درحال حاضر در شهر کرج زندگی می کند. ایشان معلم دانشگاه و کارمند آموزش و پرورش می باشد. یکی از موفق ترین کار آفرینان جوان در عرصه فرهنگ و هنر است.فعال رسانه از دیگر فعالیت های ایشان است که طی این سالها یادداشت ها و مطالب متعددی در رسانه های معتبر منتشر شده است. کتب و مقالات قابل توجهی از ایشان به انتشار رسیده است. در حال حاضر جوانترین ناشر کشور ایران و یکی از موفق ترین مدیران نشر در کشور ایران یعنی انتشارات بین المللی حوزه مشق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *