پایگاه اطلاع رسانی دکتر فردین احمدی

مدیر مسئول انتشارات بین المللی حوزه مشق

index
مقالات

ارتباط بیماری قلبی نفاق با انصراف از جهاد و پیامد های دنیوی و اخروی آن  

 

ارتباط بیماری قلبی نفاق با انصراف از جهاد و پیامد های دنیوی و اخروی آن

نویسنده: دکتر فردین احمدی

چکیده مقاله:  همان طور که در اسلام فرمان جهاد با دشمن و دفاع از سرزمین و مردم مظلوم واجب شده است به همان نسبت نیزفرار از جهاد و جبهه علیه باطل و کفر نیز حرام است و بر اساس آیات قرآن ، ویژگی نفاق و 11 عامل سبب تمرد وسرکشی منافقان بیماردل از این فریضه ی واجب شمرده شده

و در حدود 10 سوره از قرآن به این موضوع اشاره شده است که عاقبت و سرانجام این عمل نیز در دنیا (4 مورد) و آخرت (4 مورد) بیان شده که در این مقاله با بررسی اینآیات به بیان آن ها می پردازیم باشد که شناخت کامل تری نسبت به بیماری قلبی نفاق و علل به وجود آمدن این بیماری در قلب و پیامد های آن جهت جلوگیری از شکل گیری این گروه و تقویت پایه های ایمان با توجه به نقطه ضعفهای آنان برداشته باشیم.

 

لینک ثابت به این مقاله:

 

https://civilica.com/doc/778235

شناسه ملی سند علمی:  ICCRT04_203

تاریخ نمایه سازی: 30 شهریور 1397

1 بازدید
تصویر نویسنده
فردین احمدی

فردین احمدی دکتری فلسفه تعلیم وتربیت و برنامه ریزی و دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث از دیار استان زنجان و در استان تهران دوران کودکی و نوجوانی را سپری و درحال حاضر در شهر کرج زندگی می کند. ایشان معلم دانشگاه و کارمند آموزش و پرورش می باشد. یکی از موفق ترین کار آفرینان جوان در عرصه فرهنگ و هنر است.فعال رسانه از دیگر فعالیت های ایشان است که طی این سالها یادداشت ها و مطالب متعددی در رسانه های معتبر منتشر شده است. کتب و مقالات قابل توجهی از ایشان به انتشار رسیده است. در حال حاضر جوانترین ناشر کشور ایران و یکی از موفق ترین مدیران نشر در کشور ایران یعنی انتشارات بین المللی حوزه مشق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *